Zadzwoń: 605 177 477

Na miejscu

Atrakcje dla najmłodszych

Na terenie nasze ośrodka zbudowaliśmy autorski plac zabaw. Wszystkie zabawki projektowaliśmy indywidualnie i wykonywaliśmy z możliwie naturalnych materiałów. Cel który nam przyświecał, to rozbudzanie w dzieciach chęci aktywnego spędzania czasu oraz wyobraźni małego odkrywcy. Znajdziecie u nas łódź piracką która została piaskownicą, kładki  na drzewie, tyrolkę do zjazdów, domek - sklepik i masę huśtawek. Mieszka u nas wiele ptaków które można obserwować, mamy własny hotel dla robaków i stół do wspólnych zabaw.

Plac Zabaw

Strefa ciszy

Ostatnie tygodnie pokazały, że cisza może być prawdziwym komfortem. W naszym ośrodku domków letniskowych, możecie spędzać czas z całą rodziną na aktywnościach na świeżym powietrzu, ale także wygospodarować chwilę tylko dla siebie w naszej specjalnej strefie ciszy i relaksu. Tu nikt Wam nie przeszkodzi w popołudniowej drzemce czy lekturze ciekawej książki. W odpoczynku pomogą wygodne hamaki i huśtawki.

Strefa relaksu

W okolicy

Spacer w naturze

Zaledwie 100 metrów od naszego ośrodka płynie mała, urokliwa rzeka Sona, która łączy się z idealną do rodzinnych kąpieli rzeką Wkrą. W pobliskim lesie znajdziecie wiele ciekawych gatunków roślin, ptaków i zwierząt. To idealne miejsce na oczyszczający spacer.

Szlaki rowerowe

Jeśli wolicie dwa kółka, skorzystajcie z naszej bezpłatnej wypożyczalni rowerów. W pobliżu naszego ośrodka znajduje się wiele ciekawych szlaków rowerowych. Na krótką wycieczkę możecie wybrać się do pobliskiego Jońca (4 km) lub Nowego Miasta (5 km). Jeśli wolicie dłuższe trasy, wybierzcie się do Pomiechówka (28 km).

Spływ kajakowy

Pobliska Wkra, to rzeka, której uroki doceniają miłośnicy spływów kajakowych. Wystarczy wybrać się do pobliskiego Jońca (4 km), gdzie rozpoczyna się jedna z malowniczych tras. Rzeka jest czysta i bezpieczna. Można z powodzeniem wybrać się na spływ z małymi dziećmi. Lato to idealny czas na wodne rozrywki, ale Wkra najpiękniejsza jest wiosną i jesienią.

Plaże w okolicy  Aleksandrii

Zaledwie w odległości 5 km od naszego ośrodka znajduje się Zalew na rzece Sona. Jest tam piękna plaża i kąpielisko. W przeciwnym kierunku nad rzeką Wkrą znajdują się dwie plaże w miejscowości Popielżyn Zawady. To idealne miejsce na rodzinny wypoczynek i bezpieczną kąpiel.

 

Nauka jazdy konnej

Stajnia Kubuś w Idzikowicach zaprasza wszystkich miłośników koni i jeździectwa na naukę jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych, jazdy sportowe i przejażdżki na kucykach.

Wake Park Crazy Bar w Nowym Mieście

Na końcu plaży w Nowym Mieście (5km) znajduje się wake park prowadzony przez dwie fantastyczne dziewczyny. Poza samym wyciągiem znajduje się tu mała prywatna plaża z tropikalnymi parasolami i bar z pysznymi zapiekankami i goframi.

Alpaki u Alpakasi

W pobliskim Popielżynie przesympatyczna Kasia prowadzi rodzinne warsztaty z udziałem uroczych alpak. Dzieci mogą poznać zwyczaje tych wyjątkowych zwierząt, dowiedzieć się jakie cukierki kochają alpaki, oraz przejść się na wyjątkowy spacer do pobliskiego lasu z alpakami na smyczach w poszukiwaniu skarbów.

Park Dolina Wkry

Park przyrodniczo-edukacyjny w Pomiechówku (22 km rowerem, 27 km autem) to bardzo ciekawe miejsce na mapie Mazowsza. Park wkomponowany jest w naturalny krajobraz lasów pomiechowskich i doliny Wkry. Znajdziecie tam wieżę widokową, stanowisko do obserwacji zwierząt kopiących nory, odbędziecie niezwykły spacer wśród koron drzew. Trasy do spacerów rozplanowane są na blisko 10 ha przestrzeni i poprowadzone tak, aby chronić bogactwo fauny i flory. Do spędzenia czasu w Parku Dolina Wkry zachęca bulwar, będący parkiem kulturalno-rozrywkowym. Dodatkową atrakcją jest zjazd tyrolką bezpośrednio nad powierzchnią rzeki oraz park linowy.

 

Chata nad Wkrą & Bar Koza

W okolicy Pomiechówka nad samym brzegiem rzeki Wkry ukryte jest magiczne miejsce nazwane Bar KOZA. Oprócz przepysznych dań z grilla właściciele serwują nieziemsko smaczne desery autorstwa mee_bezu, w weekend organizowany jest kiermasz warzyw ekologicznych, a dzieciaki mogą pobawić się w kuchni błotnej i jak sama nazwa miejsca wskazuje, obejrzeć szczęśliwe kozy, które mieszają w zagrodzie. Do Baru Koza można również bezpośrednio dopłynąć kajakiem.

 

Domki Aleksandria 2021 | Domki letniskowe blisko Warszawy

realizacja: estinet.pl